2017




REORGANIZACJA PRACY KOMENDY POWIATOWEJ PSP W LIPSKU

W związku z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku reorganizuje sposób realizacji obowiązków urzędowych. Reorganizacja polega na ograniczeniu kontaktu pracowników Komendy z interesantami.

W związku z zaistniałą sytuacją zwracamy się do Państwa, aby ograniczyć osobiste załatwianie spraw do niezbędnego minimum. Zachęcamy do korzystania z elektronicznych środków łączności i przekazywania dokumentów.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie sprawy zgłoszone drogą elektroniczną na adres lipsko@mazowsze.straz.pl będą załatwione zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi.

Ponadto, w godzinach pracy Komendy, pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów wyszczególnionych w zakładce „Kontakt".


Co musisz wiedzieć o Koronawirusie?

Na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/koronawirus  znajdziesz aktualne, oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich.


Całodobowa infolinia NFZ

Została  uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa.

Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.


Pewne źródło informacji

Powielanie plotek oraz niesprawdzonych informacji może wyłącznie zaszkodzić naszym wspólnym wysiłkom w walce z koronawirusem.

Jedynymi kanałami, które stanowią oficjalne źródło informacji o decyzjach instytucji państwowych,

są strony z domeny .gov.pl, a w szczególności:

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - https://www.premier.gov.pl/

Ministerstwo Zdrowia - https://www.gov.pl/web/zdrowie

Główny Inspektorat Sanitarny - https://gis.gov.pl/


W związku z uchyleniem art. 15 zzs ustawy z dnia 2 marca 2020 r.

o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem,

przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób

zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, z późn. zm.),

informujemy, że od dnia 23 maja 2020 r. terminy w postępowaniach przed tutejszym organem rozpoczną swój bieg lub – w przypadku terminów, które uległy zawieszeniu – będą biegły dalej.



SPOTKANIE WIGILIJNE ORAZ POŚWIĘCENIE NOWEGO SAMOCHODU

24.12.2020

W dniu 24.12.2020 roku w siedzibie  Komendy  Powiatowej  Państwowej  Straży Pożarnej w Lipsku miała miejsce uroczysta zbiórka podczas, której ks. kan. Krzysztof Maj kapelan strażaków powiatu lipskiego, poświęcił nowy samochód w służbie KP PSP Lipsko. Następnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie opłatkowe na którym ks. kan. Krzysztof Maj przeprowadził Liturgię Wigilijną. Życzenia ciepłych, rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2021 złożyli Starosta lipski Sławomir Śmieciuch oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku st. bryg. Tomasz Krzyczkowski.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE





PRZEKAZANIE SAMOCHODU KWATERMISTRZOWSKIEGO DO KP PSP W LIPSKU

21.12.2020
21 grudnia 2020 roku do służby w Komendzie Powiatowej PSP w Lipsku trafił nowy lekki samochód kwatermistrzowski Volkswagen Transporter. Przekazania dokonali: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Maciej Wąsik, Poseł na Sejm RP - Radosław Fogiel, Komendant Główny PSP - nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP - st. bryg. Jarosław Nowosielski.
Akt przekazania naciśnij tutaj.

Żródło: https://www.gov.pl/web/kwpsp-warszawa


PRZEKAZANIE ZINTEGROWANEGO MODUŁU POMIARU TEMPERATURY I DEZYNFEKCJI

W dniu 21 grudnia br. Prezes Fundacji Wicemarszałka Sejmu II RP Pan Wojciech Długosz przekazał Starostwu Powiatowemu w Lipsku, Komendzie Powiatowej PSP w Lipsku oraz Policji Powiatowej w Lipsku urządzenie Kentix SmartXcan wspomagające prewencję przeciw koronawirusowi. Pismo z przekazania naciśnij tutaj.



LIST INTENCYJNY W SPRAWIE WSPÓŁPRACY DOTYCZĄCEJ REALIZOWANIA NARODOWEGO PROGRAMU SZCZEPIEŃ

18.12.2020



SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19


Szanowne druhny / druhowie

W związku z przygotowaniem do programu szczepień członków Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu lipskiego proszę o przekazanie do dnia 18.12.2020 r. do godz. 15.00 oświadczeń (załącznik poniżej) w formie papierowej na SKKP PSP w Lipsku lub w formie elektronicznej (skan, zdjęcie wypełnionego i podpisanego oświadczenia) na adres email: lipsko@mazowsze.straz.pl (po wysłaniu wiadomości proszę o potwierdzenie telefoniczne na SK KP w Lipsku (48 3780-108)

Zapraszamy wszystkich członków Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu lipskiego do udziału w szczepieniach przeciw COVID-19.


st. bryg. Tomasz Krzyczkowski

Komendant Powiatowy PSP
w Lipsku

SZLACHETNA PACZKA

13.12.2020

Strażacy Komendy Powiatowej PSP w Lipsku włączyli się w akcję "Szlachetna Paczka" której głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W dniu 12 grudnia b.r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych w Lipsku odbyło się spotkanie wolontariuszy z władzami powiatu oraz osobami wspierającymi akcję. Liderem Szlachetnej Paczki w powiecie lipskim jest Ewelina Baluk, która złożyła podziękowania wszystkim darczyńcom, osobom i instytucją wspierającym. Słowa podziękowania dla wszystkich ludzi dobrej woli i szlachetnych serc przekazał przedstawiciel Szlachetnej Paczki Pan Mariusz Wilczyński.




Zdjęcia : Emilia Magdalena Woźniak

ŚRODKI OCHRONY DLA JEDNOSTEK OSP W ZWIĄZKU Z COVID-19

27.11.2020

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie przekazał środki ochrony osobistej dla jednostek ochrony przeciwpożarowej niezbędne do prowadzenia działań w warunkach istniejącej pandemii spowodowanej koronawirusem SARS-CoV-2. Środki pochodzą z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych i zostały rozdysponowane do komend powiatowych/miejskich Państwowej Straży Pożarnej, za których pośrednictwem część z tych środków trafiła do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Jest to kolejna dyspozycja środków ochrony w bieżącym roku i na terenie powiatu lipskiego, środki oprócz Państwowej Straży Pozarnej – trafiły do sześciu jednostek OSP włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, po jednej w każdej gminie. Jednostki te zostały wytypowane przez Komendanta Powiatowego PSP do realizacji zadań związanych z niesieniem pomocy mieszkańcom powiatu w związku z pandemią koronawirusa. Do rozdysponowanych do OSP środków należą między innymi maseczki jednorazowe, maseczki typu FFP2, płyny do dezynfekcji, przyłbice i gogle ochronne, jednorazowe ochronne kombinezony, rękawiczki jednorazowe, a także środki ochronne niezbędne do przebywania na terenie szpitali – fartuchy, ochraniacze na obuwie, czepki ochronne.


KU PAMIĘCI STRAŻAKÓW

20.11.2020
20 listopada 2020 roku o godzinie 8:00 w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie, przy ulicy Floriańskiej 3,  została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, strażaków oraz ich rodzin.

UROCZYSTA ZMIANA SŁUŻBY

11.11.2020
W dniu 11 listopada 2020r.  o godzinie 8:00 w Komendzie Powiatowej PSP  Lipsku odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej oraz  zmiana służby z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Strażacy równieżodśpiewali hymn zgodnie ze zgłoszeniem do fundacji "Niepodległa do hymnu". O godzinie 11.00 w kościele św. Trójcy w Lipsku odbyła się msza za Ojczyznę. Po niej na cmentarzu złożono wieńce i zapalono znicze przy pomniku "Krzyżu Katyńskim" na kwaterze żołnierzy Wojska Polskiego.

POŻAR BUDYNKU MIESZKALNEGO

05.11.2020

W dniu 5 listopada br. ok. godz. 23:20 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lipsku przyjęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Huta gmina Lipsko.

Przybyły na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Lipska stwierdził, w pełni rozwinięty pożar budynku mieszkalnego z wydzielonymi pomieszczeniami gospodarczymi. W domu znajdował się wyłącznie właściciel który wyszedł z płonącego domu przed przybyciem pierwszych zastępów straży pożarnej. Poszkodowanemu mężczyźnie (wiek 64 lat), ze względu na narażenie na gazy pożarowe wdrożono tlenoterapię bierną 100% tlenem. Poszkodowanego ułożono na noszach typu deska z zapewnieniem komfortu psychicznego i termicznego i przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Działania przybyłych zastępów PSP i OSP na miejsce zdarzenia polegały też na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 3 prądów wody w natarciu na palący się budynek. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko przeszukano – brak osób wewnątrz.

W działaniach udział brało 2 zastępy z JRG w Lipsku oraz zastępy OSP z Krępy Kościelnej i Maruszowa w sumie 16 strażaków.

Zdjęcia: mł. bryg. Marcin Burek


Domowe czujki dymu

Domowe czujki dymu to prosty sposób na zabezpieczenie domu przed pożarem.

W Polsce co roku w pożarach domów jednorodzinnych ginie dziesiątki osób. 60-70% przypadków to ofiary zetknięcia z dymami i toksycznymi produktami spalania, takimi jak tlenek węgla, chlorowodór, cyjanowodór.

Pomimo tego, że bezpośrednią przyczyną śmierci są najczęściej silnie trujące produkty spalania i rozkładu termicznego, ciągle bardzo mało popularne jest wyposażanie domów w czujki dymu.

Urządzenia te wprawdzie nie zapobiegają powstaniu pożaru, ale skutecznie mogą zaalarmować lokatorów mieszkania, w którym powstał pożar. Umożliwia to w wielu wypadkach szybkie opuszczenie objętego pożarem domu oraz ugaszenie ognia w zarodku co znacznie ogranicza straty.

Sposób instalowania w jednopoziomowym domu.

  • Jeżeli dom ma 1 kondygnację należy zainstalować pierwszą (podstawową) czujkę pożarową w korytarzu lub holu pomiędzy sypialnią a pokojem wypoczynkowym. Czujkę należy umieścić jak najbliżej pokoju wypoczynkowego. Należy upewnić się, czy będzie ona słyszalna w każdej części domu, nawet przy zamkniętych drzwiach.
  • Jeżeli dom jest bardzo duży, a korytarze lub hol jest szeroki, jedna czujka będzie niewystarczająca. W domu, w którym znajduje się więcej niż 1 sypialnia, czujka powinna być ulokowana pomiędzy sypialniami i pokojem wypoczynkowym.
  • Jeżeli dom na więcej niż 1 kondygnację najlepszym miejscem dla umieszczenia czujek dymu jest hol na parterze, w pobliżu klatki schodowej, ponieważ właśnie tam istnieje największe prawdopodobieństwo wykrycia pożaru. Druga czujka powinna być zainstalowana na schodami w wyższej kondygnacji ponieważ pierwsza czujka mogłaby nie wykryć pożaru na 1 piętrze.

Prosta instalacja i łatwa konserwacja to dodatkowe atuty przemawiające za zainstalowaniem czujki w każdym domu. W Polsce nie ma obowiązku instalowania tego typu urządzeń w domach, tak jak ma to miejsce w niektórych krajach na Świecie. Należy się jednak zastanowić "czy nie lepiej zapobiegać niż później leczyć"?


Źródło: KG PSP

UPAMIETNIENIE II ROCZNICY ŚMIERCI KS. WIESŁAWA OZDOBY – DŁUGOLETNIEGO KAPELANA STRAŻAKÓW POWIATU LIPSKIEGO

03.11.2020
Przy zachowaniu reżimu sanitarnego, dnia 2.11.2020r. o godzinie 9:30 odbyła się msza święta, w drugą rocznice śmierci księdza kapelana strażaków, strzelców i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej - Wiesława Ozdoby (ur. 01.10.1949r. – zm. 02.11.2018r.). Następnego dnia 03.11.2020r. o godzinie 9:00 na cmentarzu parafialnym odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia okolicznościowej tablicy upamiętniającej posługę duszpasterską księdza kapelana oraz nowego pomnika nagrobnego śp. księdza prałata Stanisława Słyka (ur.07.05.1919r. – zm. 19.04.1993r.) – proboszcza i dziekana dekanatu lipskiego. Uroczystość rozpoczęła się od odsłonięcia poprzez zdjęcie symbolicznej biało – czerwonej wstęgi przez: Terese Pacan, Jadwige Kazana, Mariana Sobczyka, Dariusza Przydatka, Wojciecha Dziółko, w asyście strażaków OSP Lipsko i strzelców ZS „Strzelec” OSW JS 1005 im. Pułk. Dionizego Czachowskiego w Lipsku, którzy wystawili również warte honorową. Ksiądz kanonik Henryk Jagieło, dziekan dekanatu lipskiego uroczyście poświęcił tablice i pomnik, a zgromadzeni złożyli kwiaty i zapalili znicze. W galerii Lipskiego Centrum Kultury, została przygotowana  okolicznościowa ekspozycja, upamiętniająca obydwu księży. Na zakończenie uroczystości,  w podziękowaniu za długoletnie zaangażowanie członkowie wspierający zostali wyróżnieni odznaczeniami. Pani Teresa Pacan – złoty medal za zasługi dla pożarnictwa, Pan Dariusz Przydatek – srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa.

st. bryg. Tomasz Krzyczkowski – Komendant Powiatowy PSP w Lipsku, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lipsku.


WSPOMNIENIE TYCH, KTÓRZY ODESZLI

30.10.2020
W dniu 30.10.2020 roku tradycyjnie strażacy z Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Lipsku zapalili znicze na grobach tych kolegów strażaków którzy  odeszli na wieczną wartę.

W dniach 01-02 listopada 2020 roku strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku zapalili znicze przy strażackim pomniku oddając w ten sposób hołd zmarłym strażakom, którzy poprzez pamięć o nich nadal są z nami.

OGŁOSZENIE KONKURSÓW KALENDARZOWYCH PSP 2021 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ REGULAMINY

24.10.2020

Komenda Głowna Państwowej Straży pożarnej ogłasza konkurs kalendarzowy PSP 2021 dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursach, które są integralną częścią kalendarza plakatowego na 2021 rok.



ZMARŁ PIERWSZY KAPELAN KRAJOWY STRAŻAKÓW

23.10.2020
Ks. st. bryg. Jerzy Kołodziejczak był Krajowym Duszpasterzem Strażaków od maja 1991 r., na podstawie powołania go do sprawowania funkcji przez Konferencję Episkopatu Polski, a następnie mianowania do pełnienia służby w Komendzie Głównej PSP.  Swoją posługę pełnił do marca 2006.

Pogrzeb ks. Jerzego Kołodziejczaka odbędzie się 7.11.2020 w Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego o godzinie 13:00 w Łodzi Łagiewnikach.

CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA

20.10.2020
Ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjno – informacyjna Państwowej Straży Pożarnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” w sezonie 2020/2021.

Sezon zimowego ogrzewania mieszkań w budynkach wielo i jednorodzinnych, to każdego roku okres zwiększonej ilości interwencji strażaków w domach i mieszkaniach, czyli tam, gdzie teoretycznie powinniśmy się czuć najbezpieczniej. Statystyki Państwowej Straży Pożarnej odnotowują wtedy wzrost liczby ofiar śmiertelnych i osób poszkodowanych. Najczęściej wzywani jesteśmy do zatruć tlenkiem węgla i do pożarów.





Wszelkie informacje dostępne są na stronie:

https://www.gov.pl/web/kgpsp/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa-sezon-grzewczy-2020--2021

NIEPODLEGŁA DO HYMNU 2020

18.10.2020
Strażacy KP PSP w Lipsku odpowiadają na Apel Komendanta Głównego PSP i włączają się w "Akcję Niepodległa Do Hymnu" oraz zapraszają wszystkie pozostałe jednostki ochrony przeciwpożarowej powiatu lipskiego i obszaru chronionego przez KP PSP w Lipsku. Liczymy na udział w akcji druhów i druhny z poszczególnych OSP. Czekamy do 11.11.2020 roku - godz. 12.00 zapraszamy.

Pamiętajmy o zachowaniu reżimu sanitarnego we własnych jednostkach ochrony przeciwpożarowej w czasie udziału w akcji i każdego dnia. Bądźmy rozważni i bezpieczni używajmy środków dezynfekcyjnych  oraz zabezpieczenia dróg oddechowych.


Apel Komendanta Głównego naciśnij tutaj.

Z wyrazami szacunku;
st. bryg. Tomasz Krzyczkowski
Komendant Powiatowy PSP
w Lipsku

DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

13.10.2020

W imieniu wszystkich strażaków PSP i OSP oraz weteranów służby pożarniczej powiatu lipskiego i obszaru chronionego składam wszystkim ratownikom medycznym serdeczne życzenia, wszelkiej pomyślności z wykonywanej odpowiedzialnej i ciężkiej służby w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego każdego dnia. W Waszych rodzinach życzę spokoju, radości i pełni zdrowia.

Z wyrazami szacunku

st. bryg. Tomasz Krzyczkowski
Komendant Powiatowy PSP  w Lipsku

ZDERZENIE Z DRZEWEM

06.10.2020
W dniu 6 października 2020 roku ok godz. 1:05, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lipsku przyjęło zgłoszenie o kolizji samochodu ciężarowego z drzewem w miejscowości Ciepielów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono że samochód ciężarowy zjechał na chodnik uderzył w drzewo i leży na boku po zachodniej stronie drogi krajowej 79 blokując jeden pas jezdni, pojazd przewoził jabłka luzem. Drzewo leżało na ciągniku i tarasowało drugi pas jezdni. Pojazd uszkodził budynek mieszkalny drewniany. Mieszkaniec posesji spał w innym pomieszczeniu i nie odniósł żadnych obrażeń. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która opuściła pojazd przed przybyciem zastępów straży pożarnych. Poszkodowany miał ranę głowy. Działania zastępów straży pożarnej polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy kierowcy, oświetleniu terenu, kierowaniu ruchem drogowym oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Przybyły na miejsce zdarzenia holownik postawił samochód ciężarowy na koła i odholował z miejsca zdarzenia. W akcji gaśniczej udział brały dwa zastępy z JRG w Lipsku oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Ciepielowa.

DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z USUWANIEM SKUTKÓW SILNEGO WIATRU

04.10.2020
Połamane drzewa tarasujące przejazd drogami publicznymi, uszkodzone budynki to skutki silnych wiatrów jakie wystąpiły w niedzielę 4 pażdziernika na terenie powiatu lipskiego. Do godz. 18.00 lipscy strażacy odnotowali 9 takich zdarzeń.  Działania realizowano głównie na terenie gmin Lipsko, Ciepielów, Chotcza. 

76 ROCZNICA BITWY POD PIOTROWYM POLEM

04.10.2020
W niedzielę  4 października 2020r. odbyła się uroczystość 76 rocznicy bitwy pod Piotrowym Polem. Jednej z ostatnich walk korpusu wchodzącego w skład kieleckiego  oddziału Armii Krajowej. W czasie II wojny światowej w lasach koło Piotrowego Pola bitwę stoczyły pododdziały pułku piechoty Armii Krajowej ziemi iłżeckiej, którymi dowodził porucznik Wincenty Tomasik- ps.” Potok”, pochodzący z Koloni Wierzchowiska obecny powiat lipski. Zgrupowanie liczyło około 700 partyzantów AK. Rankiem 1.10.1944 r. Niemcy zaczęli obławę, w bitwie zginęło 57 polskich żołnierzy,11-rosyjskich, którzy wchodzili w skład oddziału partyzanckiego ”Potoka” i ponad 300 niemieckich. Partyzantów pochowano najpierw w miejscu walki, później ich ciała zostały przeniesione na Iłżecki cmentarz.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w kościele pw. wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Iłży, którą odprawił ks. proboszcz kanonik Stanisław Styś. Po mszy św. odbyło się złożenie wiązanek kwiatów i zapalono znicze  pod pomnikiem  generała  Antoniego Hedy ps.” Szary”. Potem nastąpiło przejście pod mauzoleum na cmentarz miejski. Następnie delegacje udały się pod pomnik na Piotrowe Pole, gdzie został poświęcony krzyż rocznicowy oraz okolicznościowa tablica z okazji 100 lecia wojny 1920r. oraz 140-lecia Radomskiej Dyrekcji Lasów Państwowych, poświecono też odnowiony krzyż na mogiłach żołnierskich- takie krzyże są ustawione w każdym z 23 nadleśnictw RDLP. To znak wdzięczności leśników za niepodległą Ojczyznę- jak powiedział Piotr Kacprzak Z-ca dyrektora RDLP w Radomiu.  Na zakończenie złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze.

W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści Dariusz Bąk i Andrzej Kryj,  żyjący jeszcze kombatanci na czele z prezesem Zarządu Koła Światowego Związku Żołnierzy AK w Iłży Rafałem Nadgrodkiewiczem, córka zmarłego gen. Antoniego Hedy „Szarego” - Teresa Heda - Snopkiewicz, Leśnicy na czele z Piotrem Kacprzakiem Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, poczty sztandarowe, delegacje władz samorządowych, poszczególnych służb mundurowych, wszelkie organizacje, koło gospodyń wiejskich w Koszarach i stowarzyszenia m.in. „Strzelec”, młodzież oraz okoliczni mieszkańcy. 

Tradycyjnie jak co roku w uroczystości wzięły udział delegacje strażaków ze st. bryg. Tomaszem Krzyczkowskim Komendantem Powiatowym PSP w Lipsku jednocześnie przewodniczącym Sądu Honorowego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Warszawie,  strażacy Ochotnicy  z Miasta i Gminy Iłża z prezesem Markiem Łuszczkiem i komendantem Oddziału Miejsko Gminnego ZOSP RP w Iłży Andrzejem Fiołną. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele  OSP z Kotlarki, Małomierzyc, Jedlanki, Ilży i Lipska. Strażacy złożyli podziękowania dla pani Teresy Hedy- Snopkiewicz, Kołu Światowego Związku Żołnierzy AK i wszystkim leśnikom z okazji przygotowania pięknej patriotycznej uroczystości.

Organizatorem uroczystości byli: Samorząd MiG Iłża na czele z burmistrzem Przemysławem Burkiem i Radą MiG Iłża, Światowy Związek Żołnierzy AK koło w Iłży, Nadleśnictwo Lasów Państwowych Marcule z Tadeuszem Misiakiem nadleśniczym.

Foto: RDLP w Radomiu i Dom Kultury w Iłży


POMOC DLA OSP

02.10.2020

ZAPRASZAMY upoważnionych przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych do bezpośredniego kontaktu z Powiatowym Urzędem Pracy w Lipsku w celu złożenia wniosków na otrzymanie pożyczki umarzalnej na funkcjonowanie stowarzyszenia.

Informuję, że jeszcze nie wszystkie OSP z powiatu lipskiego złożyły wnioski, natomiast w 2019 roku 41 OSP naszego powiatu otrzymało dotacje na działalność i w pełni się kwalifikuje do otrzymania w/w bezzwrotnej pożyczki.

Proszę przedstawicieli poszczególnych samorządów miejsko-gminnych i gminnych oraz samorządu powiatowego o pomoc w przedmiotowej sprawie.

Jakie rozwiązania dla OSP wprowadza Tarcza 4.0 – COVID-19 - naciśnij tutaj

Wnioski o pożyczkę dla organizacji pozarządowych.  Powiatowy Urząd  Pracy -  naciśnij tutaj


           Z  poważaniem

 

Komendant Powiatowy PSP w Lipsku

st.bryg. Tomasz Krzyczkowski

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ZOP ZOSP RP

w Lipsku


ARCHIWUM